Zkuste dát česnek na náplast a přiložit ji k tělu, to co se stane je neuvěřitelné

“Všechno je na něco, česnek je na všechno.” O různých skvělých účincích a využitích cibule jsme již psali, nyní se tedy podíváme na česnek. Ne každý však je milovníkem tohoto zdravého zázraku.

Pokud jím jste, máte vyhráno, pokud ne, měli byste se nad tím co nejdříve zamyslet.Pokud na vás začnou lézt nemoci, zkuste se raději obrnit přírodní lékárnou! Vždyť přece, uchrání vás dokonce i před upíry. To znamená, že má opravdu nadpřirozené účinky. Nevěříte?

Odkud pochází? To zcela jisté není, ale pravděpodobně ze Sibiře. Už staletí se používal na podporu imunity, vitality, dokonce i síly. Je známý také jako “ruský penicilin”.

Jak jíst česnek?

Jak jsme již zmínili, česnek se má jíst v syrovém stavu, pokud z něj chcete využít všechno dobré. Nedoporučuje se to s konzumací ani přehánět. Dejte si pozor i na starý česnek, který poznáte tak, že už nemá svěží zelený stonek ve středu. Při vaření sice česnek dodá úžasnou chuť, ale ztratí tak značnou část svých účinků. Co může být lepší, než topinky s česnekem? Kdo si jednou dá, už jiné topinky snad jíst ani nebude … Pokud vám vadí česnekový zápach z úst (případně vaší drahé polovičce, spolužákům či kolegům), měla by pomoci trocha mléka. A co medvědí česnek? Jeho sezóna momentálně sice není, ale jakmile nadejde, najděte si trochu času a vyběhněte někam nasbírat. Dříve, než ho uvidíte, ho určitě ucítíte.

Obrázek 3 z 3