Tranceband – historie

Tranceband měl již od svého počátku, tedy roku 2009, neustále problémy se zpěvačkami, které z kapely odcházeli jedna po druhé. Začátky měla tato kapela velice krušné. Působila totiž velice amatérsky a nepřesvědčivě, ikdyž byl její první koncert v brněnském hudebním klubu Melodka, který v tu dobu navštívilo zhruba 50 lidí. Kromě H.V. to byl všech členů první koncert a celkový výkon kapely byl otřesný. Později se členové Trancebandu rozhodli, že vydají své první album u kterého se, ale bohužel zasekli na delší dobu.

V roce 2010 přišla do kapely nová zpěvačka, jménem Monika, se kterou vytvořili první videoklip s názvem „Stand Up!“ Tuto píseň složil H.V. již v roce 2006 a pouze ji předělal do novější, modernější podoby, aby zachoval vzpomínky na začátky kapely. Píseň nepůsobila jako trance a text v ní obsažený nedával smysl a proto se tato kapela stala hned od začátku neúspěšnou.

Monika se v roce 2011 vdala a šla se věnovat rodičovským povinnostem, a proto ji musela nahradit nová zpěvačka Martina. Martina však po vydání první labelu a po vydání prvního zkušebního singlu „Can You Fly?“ oznámila ostatním členům kapely, že nechce být komerční a tak odchází pryč z kapely.

V roce 2012 se Johnny M., který v kapele působil již od jejího založení jako klávesista a producent rozhoduje, že kapelu opustí z důvodu těžkého studia a neustálé pracovní vytíženosti. A tak se H.V. ocitá sám v téměř rozpadnuté kapele, ale nevzdává to a hledá novou zpěvačku.

Po spoustě konkurzů narazil na zpěvačku Nicky, kterou našel přes inzerát. Když tedy sehnal novou zpěvačku, shání tedy náhradu za Johnnyho. Netrvalo dlouho a H.V. při sportovních aktivitách poznal Martyho, který se této příležitosti okamžitě chytil a dal se ke kapele.

Ke konci roku 2012 se tedy dává kapela znovu dohromady v téměř úplně novém složení a začíná úplně od začátku. V lednu 2013 vydává kapela konečně svoje první album pod názvem „The Original Trance Music“ na vlastním labelu TB Production, čímž se H.V. a jeho novým kolegům splnil sen, který se již zdál skoro nesplnitelný.

H.V. jako věřící vděčí Bohu za to, že jeho kapelu obdařil novými členy a dal jim tak šanci pro nový začátek. Díky těmto krušným začátkům jeho hudební kariéry objevil mnoho svých chyb, které se do dnešního dne pokusil co nejvíce minimalizovat. Za tu dobu neúspěchu se toho hodně naučil, což je určitě velkým plusem pro nové začátky kapely.

Toto nové a zároveň první album kapely Tranceband je teprve prvním krokem k dosažení maximálního úspěchu. V budoucnu Tranceband plánuje vydat ještě 29 alb, jejichž songy se členové kapely pokusí dostat i do zahraničí.